CZ / EN
Biografie

Victoria se narodila 13. 11. 1983 v Kapském Městě (Jihoafrická Republika). Vyrostla na snad všech hudebních stylech od Boba Dylana po Gypsy Kings, odmala zpívala v místním kostele v gospelovém souboru a od svých 9 ti let brala pravidelně lekce hry na klavír. V roce 1998 se svým otcem (českého původu), matkou (Namibie) a svými sestrami stěhují do Prahy. Tady se učí pro ni úplně nový jazyk - češtinu, pokračuje ve studiu hry na klavír a zpěvu, její láska k R&B je stále silnější a větší. Od roku 2000 příležitostně vystupuje v českých klubech na R&B parties a v červnu roku 2003 vyjíždí na třítýdenní turné po boku Dary Rolins.

Počátkem roku 2004 vydává u Ice Dogg records singl "Křídla 04", který pro ni vyprodukoval český R&B DJ Iceman. Počátkem dubna 2005 vychází v licenci Universal / Ice Dogg rec. její singl "CRY", který se v žebříčku hratelnosti českých rádií dostává až do TOP 20. Tento singl svou nevšedností zaujal dokonce i počítačového velikána firmu EA Games a po dohodě se tento singl objevil v oblíbené počítačové hře SIMS 2 - Noční život. Její aktuální singl, cover verze známého hitu skupiny Eagles - Hotel California se stal hitem ještě daleko větším a v rádiové hitparádě to dotáhl až do TOP 5, což je u úplného nováčka na české scéně malý zázrak! Hotel California je stále jednou z nejhranějších písní českých interpretů v rádiovém éteru. A v době plánovaného "club tour" se Victoria objevovala právě se svým hitem Hotel California hned v několika televizních pořadech. TV Nova - předávání cen Tý Tý a Zlatá Mříž, ČT 1 - Pomozte dětem a Vypadáš Skvěle, TV Prima - Prima jízda a na hudební televizi Óčko, která nominovala Victorii při udílení hudebních cen v kategorii Nejlepší R&B skladba.

V roce 2006 odjíždí Victoria na jeden z nejznámějších festivalů Montreux Jazz festival ve Švýcarsku, kde pracovala pro studentský časopis jako žurnalistka. Dělala rozhovory s Black eyed peas, Martin Luther, … Po rozhovoru z jedním z mnoho zpěváku, který spolupracoval s producenty z Dánska, Victoria získala kontakt a adresu na DEEKAY STUDIOS, kde začala pracovat s Timem McEwan. Po krátkém čase Victoria začíná také spolupracovat s těmi nejlepšími producenti, jako jsou Patrik Lorentzon a Johhny Jam, NIRONIC a další. Po dlouhé a náročné práci vzniká v květnu 2008 druhé album pod názvem VELVET, které nabízí jedenáct skvělých skladeb ve stylu lehkého R&B a POPU. Jako pilotním singlem je hit Boneshakin´ Hot, ke kterému byl natočen videoklip, který si vzal pod produkční dohled slovenský režisér Braňo Vincze. Mimo něj je na albu spoustu dalších hitů, které osloví širší spektrum posluchačů. Společně s albem byla spuštěna promo kampaň podpořena koncertními po diskotékách, festivalech, clubech, aj. a zároveň proběhlo i velmi známé a oblíbené rádiové turné. V polovině roku 2008 nazpívala duet se Slovenskou zpěvačkou Kristinou z názvem „ZMRZLINA“. Victoria se ukázala také na Filmovém festivalu v Karlových Varech, kde byla jako „špionka Fajn rádia“ a každý den přinášela posluchačům čerstvé novinky zdění FFM. Během roku 2008 Victoria nafotila spoustu fotografií do známých časopisů, jako jsou např. ELLE, STORY, FHM. Stala se moderátorkou Fajn Rádia, kde měla svůj vlastní pořad pod názvem FAJN BLACK CHART. A v roce 2009 byla nominovaná na hudební ceny TV Óčka za rok 2008 v kategorii Hip hop & R´n ´B (CZ & SK), kterou vyhrála. V únoru 2009 byla před skokankou slavné kapely PUSSYCAT DOLS v Praze, kde sklidila veliké ovace. Hned na to se Victoria rozjela na Slovensko, kde jela své turné pod názvem „VELVET 2009“. Victoria vystupovala po všech větších městech na Slovensku společně s Hip hopovou kapelou Moja Reč. Na podzim téhož roku začala moderovat na internetovém rádiu SeeJay, kde také měla svůj pořad pod názvem VICI BULVÁR. 15.10.2009 byla nominovaná na zpěvačku roku na Slovenské hudební televizi Musiq1. 28.8.2009 byl pro Victorii velkým dnem, kdy se stala maminkou syna Davida.. Ke konci rolku 2009 natočila duet se zpěvákem velmi známé chlapecké skupiny Lunetic s Martinem Kociánem „PĚKNÝ KULOVÝ“. Rok 2010 je velice zlomový. Victoria chystá třetí album a odjíždí vystupovat do Jižní Koreje, kde pilně pracuje a snaží se dostat do podvědomí lidem na celém světě. Mezi tím se v ČR hraje její singl s připravovaného třetího alba „COME ON OVER“.

S příchodem nového roku 2011 vzniklo i nové spojení mezi DJem a producentem Michaelem Burianem a Victorií. Společný singl "Secret" měl premiéru 27. ledna 2011 na Look magazíne VIP párty. Nafotili spolu nové promo fotky a chystá se několik vystoupení jak v ČR, tak i v zahraničí. 19.1.2011 Victoria opět začala moderovat na SeeJay radiu, kde má opět svůj pořad.

Jak je známo, tak zpěvačka Victoria se opravdu nebojí ničeho a je schopná pro svou kariéru udělat naprosto cokoliv. Nejen, že se při druhém CD „Velvet“ vydala do Švédska, kde denně chodila do studií, kde natáčeli producenti, jako jsou např. Patrik Lorentzon a Johny Jam. Chodila tam a přesvědčovala je tak dlouho, než s ní natočili album. Tak i v roce 2011 se zakousla a oslovila rumunské producenty Gerarda Filipa a DJ Treitl Hammond, kteří tvoří skupinu Royal Elemets. Fungují od roku 2005 a jsou za nimi vidět neuvěřitelné hity. Victoria s Royal Elements udělala společný singl „This Life“, ke kterému si Royal Elemets vzali nestarosti kompletní produkci singlu a vytvořili hudbu, ke které zpěvačka Victoria napsala a nazpívala text.